Kolorowa Wielkanoc

Święta Wielkiej Nocy to bez wątpienia czas wielkiej radości oraz rodzaj szczególnego skupienia i modlitwy.  To czas, w którym możemy poświęcić się przyjemności pobycia z najbliższymi dla nas osobami i zgodnie z tradycją, przy smacznie zastawionym stole, wspólnie celebrować narodziny Nowego.

Świąteczny bukiet

Kwiaty na tę wyjątkową okazję mają przypominać nam o cudzie nowych początków. Jednakże, mało kto z nas tak naprawdę wie, iż zgodnie z zapisem historycznym, tradycję dawania i otrzymywania kwiatów upamiętniającą nastanie wiosny datuje się na długo przed narodzinami Chrystusa. Chrześcijański skądinąd zwyczaj dekoracji kościołów w Wielkanoc kwiatami, ma swój początek w pogańskich zwyczajach przystrajania ołtarzy bogów i boginek. Miało to wedle wierzeń przynieść dostatek i urodzaj sezonu wiosennego. Obecnie widzimy w kościołach ozdoby z kwiatów pogrupowanych w tonacji biało-żółtej symbolizującej pełnię. Często są to lilie i frezje.

W domu

Zacznijmy od udekorowania naszego domostwa świątecznymi bukietami, polecamy nasze gotowe zestawy wielkanocne i wiosenne z oferty firmy Poczta Kwiatowa. Kolorowy bukiet ustawmy pośrodku jadalni, aby mógł cieszyć oko każdego, kto przybędzie w nasze progi w ten magiczny czas. Użyjmy jasnej, pastelowej palety barw, jako symbolu budzącej się wiosny i życia. Pomimo, iż lilie są tradycyjnymi wielkanocnymi kwiatami, nie ograniczajmy się jedynie do nich. Wybierzmy kwiaty najbardziej odpowiadające naszym gustom i takie, które nas po prostu uszczęśliwią: róże, stokrotki, żonkile, słoneczniki, tulipany i gerbery to bardzo popularne elementy bukietów świątecznych. Tegorocznej Wielkanocy zaskoczmy naszą rodzinę i przyjaciół świeżością oraz feerią barw i zapachów bukietów zdobiących nasze domy. Uczyńmy czas świętowania jeszcze przytulniejszym...

Zatem, niech nasze bukiety świąteczne oraz specjalne kwiatowe aranżacje odegrają tę ważną rolę w celebrowaniu czasu Wielkiej Nocy. Niech dawanie i otrzymywanie kwiatów oraz wymyślne dekoracje w kościołach wprowadzą nas w ten podniosły, radosny czas!