Jesienne kompozycje z jabłkami

Piękne, błyszczące czerwone jabłka jako urozmaicenie jesiennego bukietu? Jest to wspaniały pomysł, szczególnie że właśnie ten owoc uznawany jest za jeden z symboli pory roku, która zbliża się do nas coraz większymi krokami!

Kwiaty na każdą porę roku

Jak podkreślaliśmy tutaj wielokrotnie, kwiaty warto jest mieć w domu przez cały rok. Jednak to właśnie jesień jest porą roku, kiedy możemy potrzebować ich najbardziej. Już odpowiadamy dlaczego! Przede wszystkim, wniosą one do naszego wnętrza dużo koloru, a co za tym idzie: pozytywnych emocji! Kiedy za oknem szaro i smutno, zadbajmy aby w naszym mieszkaniu było całkowicie odwrotnie. Pamiętajmy, że wiele kwiatów nie tylko fantastycznie wygląda, lecz też pięknie pachnie. Naturalna aromaterapia pomoże nam się zrelaksować, a te a zapachy są o wiele przyjemniejsze niż mocne olejki eteryczne! Dodatkowo, pielęgnacja roślin może być cudownym zajęciem na długie i chłodne wieczory. Jeśli jednak wolimy spędzać je w fotelu, siedząc pod grubym kocem przy kominku z kubkiem pysznego napoju, świetnym rozwiązaniem będzie skrzynka Czerwone Symbole Jesieni. Znajdziemy tam urocze wrzosy razem z jabłkami oraz cydrem, który wykonywany jest właśnie z tych chyba najbardziej kojarzonych z jesienią owoców.

Jesień też może być kolorowa!

Jesień wcale nie musi być szara i nudna. Wszystko to za sprawą kwiatów, chociażby wcześniej wspomnianych wrzosów, które przybierają wiele, cudownych odcieni fioletu. Pięknie wyglądają również mieczyki o bardzo charakterystycznym kształcie czy delikatne, aczkolwiek efektowne astry. Jeszcze więcej koloru do jesiennych kompozycji wniosą właśnie jabłka, fantastycznie prezentujące się w towarzystwie innych roślin, tak jak w przypadku Bukietu z jabłkami. Znajdziemy w nim wszystko, co kojarzyć może nam się ze złotą, polską jesienią czyli urocze kwiaty, ciepłe barwy oraz czerwone owoce. Połączeniu wrzosów i  cynii, charakteru dodają róże w jasnych barwach. Kompozycja, bez wątpienia wprowadzi do naszego mieszkania cudowny klimat, dlatego nie powinniśmy się zastanawiać nad jej zakupem!

Bukiety z jabłkami - skąd taki zwyczaj

Wielu może zastanawiać się “co w ogóle robią jabłka w bukietach?”. Poza tym, że jest to jeden z bardziej charakterystycznych symboli jesieni, owoc ten uważany jest również za jeden z atrybutów władzy królewskiej. Sam zwyczaj dołączania ich do kwiatów swoje korzenie ma właśnie w kulturze ludowej i związany jest ze składaniem podziękowań za całoroczne plony, lecz obecnie ma przede wszystkim funkcję dekoracyjną. Jednak poza fantastycznymi kompozycjami, które cieszą zarówno wzrok, jak i węch przygotowaliśmy również propozycję dla podniebienia, która czeka na wszystkich łasuchów! Mowa tutaj o przepysznych jabłkach w czekoladzie! Nie tylko świetnie smakują, ale także poprawiają nasze samopoczucie, ponieważ czekolada stymuluje produkcję endorfin w naszym organizmie czyli hormonów szczęścia. Dlatego właśnie warto jest po nie sięgnąć, kiedy powoli ogarnia nas jesienna chandra!

Jabłka i kwiaty? Chociaż pozornie, połączenie to niektórym może wydawać się dosyć dziwne, niewątpliwe wniesie do każdego wnętrza dużo pozytywnych emocji, szczególnie właśnie jesienią!