Elegancka biżuteria - komu można ją podarować?

Często z okazji ważnych uroczystości lub świąt chcemy wręczyć wybranej osobie coś naprawdę wyjątkowego, takiego jak zachwycająca, elegancka biżuteria. Komu można ją podarować, a w jakich sytuacjach lepiej zdecydować się na inny prezent? Przeczytaj i poznaj tajniki prezentowego savoir-vivre’u.

Komu podarować biżuterię?

Biżuteria na ręceW naszej kulturze zwyczaj wręczania biżuterii jest kojarzony przede wszystkim z relacjami występującymi pomiędzy kobietą i mężczyzną. Jeszcze przed wojną, zgodnie z ówczesnymi zasadami dobrego wychowania, biżuteria była podarunkiem przeznaczonym tylko dla bliskich, najbardziej kochanych dam, a zatem narzeczonych, żon, matek, babć, a także sióstr i córek. W poprzednim stuleciu uważano bowiem, że biżuteria to niezwykle zobowiązujący prezent, świadczący o prawdziwości i nieprzemijalności wyznawanych uczuć. Dzisiejsze porady związane z  savoir-vivre'em nie są aż tak bardzo restrykcyjne w swej wymowie, jednak zanim zdecydujemy się na zakup pierścionka lub bransoletki, warto zastanowić się nad tym, jak długo znamy wybraną osobę oraz jakie łączą nas z nią stosunki. Nawet jeśli chcemy okazać swoją hojność i nie mamy złych zamiarów, prezent w postaci luksusowej biżuterii może wywołać zakłopotanie lub zostać potraktowany jako przejaw zainteresowania pogłębieniem konkretnej znajomości.

Biżuteria na prezent

Przed dokonaniem wyboru idealnej biżuterii na prezent, trzeba dokładnie przyjrzeć się jej poszczególnym rodzajom i dopasować produkt do charakteru zbliżającej się okazji. Ważne jest również sprawdzenie preferencji danej osoby, z uwzględnieniem jej stylu ubierania się oraz najchętniej zakładanych dodatków. W przypadku pierścionków istotną kwestię stanowi odnalezienie odpowiedniego rozmiaru, co może przysporzyć wielu problemów. W związku z tym, pierścionki wybierają głównie panowie dobrze znający swoją wybrankę i chcący podkreślić, że planują z nią wspólną przyszłość. Bardziej neutralny, a zarazem uniwersalny jest zakup kolczyków, spośród których najbardziej popularne to te wiszące oraz wkręcane. Oprócz sposobu zakładania, nie bez znaczenia pozostaje jakość kruszca, najlepiej, aby było nim złoto lub srebro, połączone z innymi kamieniami szlachetnymi. Świetnym rozwiązaniem, szczególnie jako prezent dla młodych kobiet są ponadto bransoletki, zwłaszcza zawierające tak zwane “charmsy”, pozwalające spersonalizować konkretny egzemplarz.

Elegancka biżuteria - jaką wybrać?

Szeroka oferta sklepów jubilerskich pozwala z łatwością odnaleźć wymarzoną biżuterię na prezent dla każdej osoby. W ostatnim sezonie, sporym powodzeniem cieszą się naszyjniki w minimalistycznej konwencji (na przykład te zaprojektowane przez Anię Kruk), których zawieszki przyjmują kształt oznaczającego nieskończoność okręgu.  Wyrafinowane, drobne łańcuszki tych modeli bez wątpienia doskonale uzupełnią modne stylizacje, nadając im eleganckiego charakteru. Dodatkowo, z okazji nadchodzących świąt, warto wybrać również klasyczne, wyróżniające się naturalnym pochodzeniem naszyjniki z bursztynem. Ciekawą propozycję stanowi między innymi łańcuszek zwieńczony okazałym, bursztynowym sercem, ozdobionym delikatną gałązką kwiatową. Oprócz naszyjników, w trendach jubilerskich wciąż utrzymują się także srebrne, polerowane bransolety, idealne zarówno do noszenia na co dzień, jak i podczas szczególnych uroczystości.

Jeśli zastanawiasz się, komu wypada kupić biżuterię, koniecznie zapoznaj się z niezwykle bogatą ofertą sklepów. Różnorodność stylów i rodzajów modeli z wybranej kategorii pozwala dobrać pierścionki, bransoletki lub naszyjniki do preferencji każdej osoby. Trzeba jednak zawsze pamiętać o tym, że drogie i zobowiązujące prezenty mogą wywołać zakłopotanie, dlatego ich zakup powinien zostać wcześniej dobrze przemyślany.