Przeczytaj i poznaj Sekretny język kwiatów

Dziś chcemy zachęcić Was do czytania.
Powieść Vanessy Diffenbaugh "Sekretny język kwiatów" to najgłośniejszy światowy debiut 2011 roku. Jesteśmy dumni będąc jednym z partnerów tej książki.

Bohaterką "Sekretnego języka kwiatów" jest Victoria, która dzieciństwo spędziła w trzydziestu dwóch miejscach: rodzinach zastępczych i domach dziecka. W raportach określano ją jako aspołeczną, porywczą, małomówną i bezczelną jednostkę. Wydawać by się mogło, że nie ma w sobie żadnych pokładów miłości.  Nic bardziej mylnego, ponieważ Victoria ponad wszystko kocha kwiaty, kocha odkrywać ich znaczenia powstałe w zamierzchych czasach epoki wiktoriańskiej. Ich mowę wykorzystuje podczas wymarzonej pracy w kwiaciarni.  Skomponowane przez nią bukiety zmieniają ludzkie losy. Kiedy spotyka Granta, który zna mowę kwiatów równie dobrze jak ona, w jej sercu niczym kwiaty rozkwitają nieznane wcześniej uczucia...

Pełna osobistych przeżyć opowieść o Victorii, to nie wszystko. "Sekretny język kwiatów", to prawdziwa skarbnica wiedzy o mowie kwiatów. Dowiecie się z niej między innymi, jakie uczucia niosą ze sobą hortensja, stokrotka, hiacynt, frezja, lawenda, kamelia, konwalia, lewkonia, jemioła, goździk... Wszystkich opisanych gatunków kwiatów i ich znaczeń nie sposób tutaj opisać, dlatego zachęcamy do lektury... lub do słuchania. W audiobooku głosu użyczyła aktorka Katarzyna Zielińska. Ta powieść, to pozycja obowiązkowa dla wszystkich wrażliwych na piękno kwiatów i siłę uczuć.