Poczta Kwiatowa sponsorem sesji fotograficznej Burnt Queen

Z przyjemnością uczestniczyliśmy w sesji fotograficznej ?Burnt Queen? inspirowanej historiami życia dwóch tragicznych królowych ? Anny Boleyn oraz Joanny I Kastylijskiej.

Przypomnijmy tragiczne historie tych postaci. Królowa Anna Boleyn była jedną z żon Henryka VII Tudora i została skazana na śmierć w wyniku fałszywych oskarżeń o zdradę. Królowa charakteryzowała się również anorektyczną figurą ? daleką od estetyki współczesnych jej czasów. Autorzy sesji odwołali się do osoby królowej, przedstawiając ją jako symbol ulotności przemijającego piękna kobiecego ciała, nadmiernie i nienaturalnie szczupłych modelek.

Druga bohaterka, Joanna I Kastylijska to nieszczęśliwa żona Filipa Pięknego. Król prowadził rozwiązły tryb życia, który doprowadził królową do obłędu. Szaleństwo Królowej sięgnęło tego stopnia, że nawet po śmierci króla Joanna I Kastylijska nie pozwoliła go pogrzebać, utrzymując, że król nadal oddycha i prowadząc z nim normalne życie. Dopuszczała się nawet aktów nekrofilii. Autorzy sesji chcieli w związku z tym przedstawić królową jako symbol nadmiernej miłości i zazdrości, które sięgają nawet poza grób.

Autorami sesji jest duet fotograficzny: Artur Klamut, grafik i fotograf pracujący w przemyśle reklamowym i Kasia Krzywicka filozof i absolwentka Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie. Zdjęcia mają charakter fotografii kreacyjnej z elementami fashion.

- Sesja stanowiła udane, naszym zdaniem spojrzenie na historię obydwu królowych. Pomimo wykonania ciężkiej pracy cała ekipa bawiła się pierwszorzędnie. Chcielibyśmy wyrazić swoją wdzięczność zarówno wobec firmy Poczty Kwiatowej? jak i osobiście wobec Zarządu firmy, bez Was ta sesja nie doszłaby do skutku - powiedział nam po wszystkim Artur Klamut.

Poczta Kwiatowa? z przyjemnością dostarczyła kwiaty i bukiety, które były ważnymi rekwizytami i elementami scenografii sesji.