Lasy w słoiku

Lasy w słoiku to nowoczesna kompozycja, która cieszy się coraz większą popularnością. Stworzona z wybranych roślin jest prawdziwym, samowystarczalnym ekosystemem zamkniętym w dekoracyjnym naczyniu. Będzie wspaniałym preznetem dla każdego i na każdą okazję.

 

Lasy w słoiku DIY

Jakie prezenty są najbardziej doceniane? Te własnoręcznie wykonane! W nich skryta jest dusza, uczucia i wyjątkowość. Z Pocztą Kwiatową® można zrobić wyjątkową niespodziankę tworząc własny Las w słoiku!

 

Zrób to sam!

Tworzenie własnego lasu w słoiku DIY nie jest trudne!
Każdy może zamienić się w florystę i wykonać wyjątkową kompozycje z mikroklimatem. Wystarczy w odpowiedni sposób połączyć składniki i umiejscowić rośliny.

Warto zacząć od węgla aktywnego oraz od keramzytu, który będzie podłożem lasu. Najpierw wsypujemy keramzyt, a potem zasypuemy go węglem aktywnym.
Następnie zabieramy się za dekoracje dodając 1/3 ziemi oraz rozprowadzając kamyczki dekoracyjne przy ściankach słoika.
Kolejnym krokiem będzie dodanie roślin - głównych elementów lasu. Do tego wystraczy wsypać pozostałą ziemię, zrobić w niej dołki w posadzić rośliny.
Wykończeniem kompozycji stanowi mech i pozostałe dekoracje, które umieszczamy według upodobań.
Na końcu wystraczy już tylko podlać las (ok. 100 ml wody), zakryć go pokrywką i... gotowe!

Przechowując w temperaturze pokojowej nowo stworzony las i unikając miejsc bezpośredniego nasłonecznienia możemy mieć pewność, że będzie na długo cieszył oko!

 

Gotowe lasy w słoiku

Naszą pracę można podziwiać latami!
Rośliny przez nas zasadzone same tworzą mikroklimat wykorzystując dokładnie tyle wody i tlenu ile wytworzy wewnętrzny obieg. Pojawiająca się para wewnątrz słoika jest tego najlepszym przykładem. Efekt? Dostajemy wspaniałą kompozycję do każdego wnętrza, którą możemy podarować bliskim na każdą okazję!

 
 
Zamów teraz
 

Stwórz własny Las słoiku łącząc poszczególne składniki. Spraw wyjątkową niespodziankę bliskim!
Oto przykładowe lasy w słoiku:

Lasy w słoiku DIY marki Poczta Kwiatowa® oferują wysokiej jakości kompozycje kwiatowe o charakterze osobistym. Naszą specjalizacją jest doręczanie w krótkim czasie oryginalnych prezentów na terenie całego kraju.