Kwiaty na ślub

Ślub to najważniejsze wydarzenie w życiu dwojga ludzi. I choć zwyczaje dotyczące zawierania związku małżeńskiego ulegały zmianom na przestrzeni wieków, pewne elementy tej tradycji są stałe. To piękna uroczystość, która akcentuje romantyczną miłość i wytycza nową, lepszą drogę w życiu. Zdarzają się jednak sytuacje, że mimo wszystko nie możemy uczestniczyć w ceremonii ślubnej naszych bliskich: rodziny, przyjaciół, osób dla nas ważnych. Jeśli nie możemy uczestniczyć z bliskimi w tym doniosłym dniu, powinniśmy zaznaczyć swoją obecność na uroczystości. W pozornie trudnej sytuacji rozwiązaniem jest wysłanie pięknego bukietu za pośrednictwem Poczty Kwiatowej®. Kwiaty dostarczone prosto na wesele nie tylko pomogą nam zręcznie wybrnąć z kłopotliwej nieobecności, lecz także dodatkowo będą tematem opowieści wśród gości i powodem do dumy młodej pary.

Taki dzień po prostu wymaga odpowiedniej oprawy – świadków, przysięgi, podarunków oraz oczywiście kwiatów! W dniu ślubu wszystko musi być na najwyższym poziomie.

Jeśli nie możemy uczestniczyć z bliskimi w tym doniosłym dniu, powinniśmy zaznaczyć swoją obecność na uroczystości. W pozornie trudnej sytuacji rozwiązaniem jest wysłanie pięknego bukietu za pośrednictwem Poczty Kwiatowej®. Kwiaty dostarczone prosto na wesele nie tylko pomogą nam zręcznie wybrnąć z kłopotliwej nieobecności, lecz także dodatkowo będą tematem opowieści wśród gości i powodem do dumy młodej pary.

 

Piękny początek

Ślub to nie tylko sformalizowanie tego, co czuje do siebie dwoje ludzi. To ważna uroczystość, która akcentuje romantyczną miłość i wytycza nową, lepszą drogę w życiu. To także początek czegoś pięknego.

Jakie kwiaty dajemy na ślub?

Zasady ogólne są proste: kwiaty na ślub muszą być delikatne, w jasnej tonacji i eleganckie.

Moda się zmienia i coraz częściej nowożeńcy zamiast kwiatów wolą dostać pluszowe zabawki, kupony totolotka lub butelkę dobrego wina. Jeśli taką adnotację znajdziesz na zaproszeniu ślubnym, masz ułatwione zadanie. Jeśli jej jednak nie będzie, wypada przyjść z kwiatami. Jakimi?

Podstawowa zasada głosi, że na ślubie obowiązuje tonacja pastelowa. Jedynym odstępstwem od tej reguły są klasyczne, czerwone róże. Tylko ostrożnie: jeśli kiedykolwiek coś łączyło cię z panną młodą, płomienny bukiet może zostać źle zrozumiany... Bukiet na ślub nie musi być bardzo okazały i kosztowny, jednak przyjście z pojedynczym kwiatkiem jest nietaktowne. Obecnie bardzo modne są bukiety egzotyczne i fantazyjne. Prawdziwy hit to storczyki. Możesz też zaszaleć z kwiatami sezonowymi, szczególnie jeśli ślub odbywa się wiosną i wczesnym latem. Nie zapomnij o gustownym przybraniu i dołączeniu bilecika z życzeniami.

Dobrym pomysłem na kompozycję ślubną są kwiaty w koszu – mogą wówczas posłużyć jako element wystroju sali.

W sezonie ślubów zwykle dostępne już są słoneczniki – możemy śmiało się na nie decydować w każdym wypadku. Słoneczniki wywołują pozytywne skojarzenia, ogromny bukiet tych wesołych kwiatów będzie się wyróżniał na tle klasycznych kompozycji z lilii, róż, frezji oraz goździków.

 

Bukiet Panny Młodej

Nieodzownym dodatkiem sukni Panny Młodej jest wyjątkowa wiązanka ślubna. Każdy doświadczony florysta tworzy ją w taki sposób  aby była  ona dopasowana do  charakteru sukni ślubnej, ale również do typy urody i osobowości Panny Młodej. Stanowi to niejednokrotnie wyzwanie, ale daje też niesamowitą satysfakcję, kiedy to podczas odbierania bukietu widzimy, że Nasze dzieło jest dokładnie tym, czego oczekiwał klient.

 

Biżuteria florystyczna

Dla kobiet, którym nie wystarcza tradycyjna wiązanka, można zaproponować dodatkowo biżuterię florystyczną – ostatnio coraz bardziej popularną. Jeśli Panna młoda zdecyduje się na tego typu ozdobę, bukiet ślubny powinien być skromniejszy i zachowany w podobnej kolorystyce..