Kwiaciarnia Żywiec

Produkty dostępne w miejscowości Kwiaciarnia Żywiec

Poczta Kwiatowa ® - Żywiec - Jak sprawić, żeby odbiorca doznał efektu “wow”? Poczta Kwiatowa ® zna się na niespodziankach - przekonaj się już dziś.

Żywiec - miasto położone u zbiegu rzek Soły i Koszarawy nad Jeziorem Żywieckim, w Kotlinie Żywieckiej. W języku staropolskim rzeczownik "żywiec" odnosił się do określenia żywego inwentarza, odniesienie do tego znajdziemy także w herbie miasta - głowa tura w herbie. Zabytkami w Żywcu są konkatedra Narodzenia Najświętszej Maryi Panny z połowy XV wieku, zespół zamkowo-parkowy składający się z: Starego Zamku z lat 1485-1500, neoklasyczny Nowy Zamek z lat 1893-1895.

Hortensja należy do jednych z najchętniej uprawianych roślin w ogrodach. Hortensje przybyły z Azji. To właśnie tam co roku w trakcie buddyjskiej ceremonii oczyszczania, uczestnicy piją z odmiany Serrata herbatkę. Pamiętajmy jednak, że Hortensja jest toksyczna. Inną ciekawostką związaną z Hortensjami jest fakt, że najpierw sprowadzono je na Azory Portugalskie. Ogromną popularność uzyskały niebiesko kwitnące zwłaszcza na “błękitnej wyspie”.

Poczta Kwiatowa ® - Żywiec - Wszystkich mieszkańców zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, w której znajdzie się coś na szczególnie i mniej szczególne okazje.

Wybierz miasto odbiorcy

Województwo: