Kwiaciarnia Zgierz

Produkty dostępne w miejscowości Kwiaciarnia Zgierz

Poczta Kwiatowa ® - Zgierz to sieć najlepszych kwiaciarni. Piękne kwiaty to doskonały pomysł na prezent dla bliskich, niezależnie od okazji. Jeśli chciałbyś obdarować ukochanych pięknymi kwiatami, złóż zamówienie w Poczcie Kwiatowej Ⓡ.

Zgierz leży nad rzeką Bzurą i wchodzi w skład aglomeracji łódzkiej. Pochodzenie nazwy miasta ma różne koncepcje. Najpopularniejsza mówi, że pochodzi od wyrazu oznaczającego miejsce wypalania ognisk ofiarnych bądź wypalonego kompleksu leśnego. Miejscowość jest też atrakcyjną dla turystów ze względu na zabytki m.in. Muzeum Miasta. W Zgierzu znajduje się Park Miejski im.Tadeusza Kościuszki - najstarszy tego typu obiekt w województwie łódzkim. Już w 1826 roku utworzono w nim ogród spacerowy, który początkowo nazywano „Ogrodem Królewskim”. Przydomek królewski nosi także jedna z odmian Lilii, która do Europy przyjechała z Chin. Lilia Królewska kwitnie w naszych ogrodach od początku lipca do końca sierpnia. Ta arystokratyczna roślina lubi stanowiska półcieniste lub słoneczne. Cebulki należy sadzić wczesną wiosną lub jesienią. Warto pamiętać, że Lilia Królewska potrzebuje wilgotnego podłoża, dlatego, aby je utrzymać, dobrze jest je wysypać rozdrobnioną korą sosnową, kompostem. Wiosną należy wymienić ściółkę na rabacie. Pędy Lili mogą osiągnąć długość 80-150 cm, a każdy z nich może utrzymywać ok 25 kwiatów. Aby zapobiec ich łamaniu, można zainstalować podpory.

Ktoś w Zgierzu czeka na kwiaty od Ciebie! Poczta Kwiatowa ® może je dostarczyć w czasie krótszym niż cztery godziny. Dostawa wpisana jest w cenę kwiatów.

Wybierz miasto odbiorcy

Województwo: