Kwiaciarnia Zbąszynek

Produkty dostępne w miejscowości Kwiaciarnia Zbąszynek

Poczta Kwiatowa ® - Zbąszynek - Szukasz sposobu, aby wyrazić swoje uczucia? Wyślij kwiaty ułożone w wyjątkowe kompozycje. Gerbery, Róże w czerwonym i pomarańczowym kolorze sprawdzą, że Twoja niespodzianka będzie zapamiętana na długo. Poczta Kwiatowa ® wie, jak wywołać efekt zaskoczenia.

Zbąszynek jest miastem młodym.miastem. Jego budowa rozpoczęła się w 1922 roku powstał w latach 1923-1939 jako niemiecka miejscowość Neu Bentschen (Nowy Zbąszyń), gdzie przy stacji granicznej znajdowała się placówka celna. W Zbąszynku kultywuje się tradycje ludowe, ponadto miasto należy do Regionu Kozła.

Mimo, że w Polsce Goździki kojarzą się majowymi pochodami i Dniem Kobiet, mają bardzo bogatą historię. Są także wymieniane w legendach i mitologii. Pierwsze historyczne wzmianki o tych roślinach pochodzą już z czasów starożytnych, kiedy to Rzymianie pletli z nich wianki, które zakładali na głowy. Goździki były wtedy bowiem uważane za “boskie kwiaty”, poświęcone Zeusowi. W ten sposób celebrowali święto zwane dianthus. Ciekawostką jest, że łacińska nazwa goździków oznacza „kwiat Zeusa”.

Poczta Kwiatowa ® - Zbąszynek - Do bukietu ułożonego przez lokalną kwiaciarnię dołącz bilecik, którego treść komponujesz sam.

Wybierz miasto odbiorcy

Województwo: