Kwiaciarnia Toruń

Produkty dostępne w miejscowości Kwiaciarnia Toruń

Poczta Kwiatowa® - Toruń współpracuje z najlepszymi kwiaciarniami w mieście. Dzięki temu, jesteśmy w stanie dostarczyć świeże kompozycje do każdej dzielnicy Torunia.

Toruń nazywany jest jednym z najbardziej malowniczych miast w Polsce. Tytuł ten zapewnia jego położenie - Wisła dzieli Toruń na dwie części, dzięki czemu Stare Miasto nabiera niepowtarzalnego uroku. Podobnie jak miasto, wiele uroku mają kwiaty, o których pisaliśmy wcześniej - Mieczyki. W tym wpisie skupimy się na ich uprawie. Mieczyki, to jedne z najbardziej popularnych i lubianych roślin ozdobnych, dlatego bardzo często możemy je spotkać w ogrodach i działkach.

Lilię mieczową (inna nazwa Mieczyka) najlepiej zasadzić wiosną: od połowy kwietnia do maja. Rośliny te potrzebują nasłonecznionego miejsca i zasobnego w składniki pokarmowe próchnicznego podłoża. Ważne jest, aby Meczyki sadzić na głębokość ok 10-15 cm. Zachowanie tej reguły pomoże osiągnąć stabilność wyrośniętym roślinom i zmniejszy podatność na wyłamywanie. Aby zapobiec chorobom Mieczyków i wyjałowieniu podłoża warto pamiętać, aby bulwy sadzić co sezon w innym miejscu.

Kopernik poruszył Ziemię, my chcemy poruszyć w jego mieście serca! W każdej z naszych toruńskich kwiaciarni oznaczonych charakterystycznym logiem Poczty Kwiatowej® można zamówić kwiaty do dowolnego miasta w Polsce – i odwrotnie.

Wybierz miasto odbiorcy

Województwo: