Kwiaciarnia Sosnowiec

Produkty dostępne w miejscowości Kwiaciarnia Sosnowiec

Poczty Kwiatowej ® - Sosnowiec - Nasze kwiaciarnia są liderem w branży florystycznej w województwie śląskim. Oferuje piękne, niedrogie kwiaty na każdą okazję.

Sosnowiec to miasto położone na Wyżynie Śląskiej, nad 3 rzekami: Czarną Przemszą, Białą Przemszą i Brynicą.Tereny zielone zajmują 2250 ha miasta, natomiast mieszkańcy mogą zrelaksować się aż w 11 parkach. Według niektórych historyków, nazwa Sosnowiec pochodzi od borów sosnowych, które rosły na tych terenach.

Nazwy innych miast, czy nasze imiona również mają swoją etymologię. Na przykład wcześniej opisywana Hortensja może być żeńskim imieniem. Pochodzenie jego wiąże się z różnymi podaniami. Według niektórych, w starożytnym Rzymie istniał ród Hortensjuszy, którego z kolei nazwa oznaczała ogród. Inne wspominają, że Hortensja pochodzi od krzewu, który nazwano na cześć żony zegarmistrza Antoniego Lepaute’a. Bez względu na okoliczności, w jakich zainstalo to imię, współcześnie Hortensja obchodzi imieniny 11 stycznia, 1 czerwca i 24 października.

Poczty Kwiatowej ® - Sosnowiec - ktoś czeka na kwiaty od Ciebie! Nasz firma może je dostarczy w czasie krótszym niż cztery godziny.

Wybierz miasto odbiorcy

Województwo: