Kwiaciarnia Płock

Produkty dostępne w miejscowości Kwiaciarnia Płock

Poczta Kwiatowa ® - Płock - Na mieszkańców Płocka, którzy chcą obdarować bliskich pięknym bukietem świeżych kwiatów czeka Poczta Kwiatowa ®. Wystarczy zamówić kwiaty na stronie internetowej lub w płockiej kwiaciarni oznaczonej naszym logiem.

Płock położony jest w województwie mazowieckim, nad Wisłą. Mieszkańcy miasta mogą pochwalić się wieloma zabytkowymi obiektami architektonicznymi. Do najważniejszych należą: Bazylika Katedralna, Zamek Książęcy. Miejsce to ma bardzo bogatą historię - było dawną stolicą Polski i miastem królewskim Korony Królestwa Polskiego. Miano królewskiej nosi jeden z kwiatów, o którym wcześniej pisaliśmy - Róża. W starożytnej Grecji poetka Safona nazwała Różę “królową kwiatów”. Roślina ta pochodzi z Azji Środkowej, skąd przez Bliski Wschód dotarła na tereny Europy. Z Różą wiąże się wiele mitów i legend miała ona m.in. powstać z piany, która spadła na ziemię z ciała Afrodyty. Kwiat ten był jedną z największych ozdób ogrodów Babilonu. Mimo, że u chrześcijan początkowo nie zyskała aprobaty, to po latach stała się symbolem męki Chrystusa i niewinności Maryi. Warto dodać, że liczne odmiany zostały sprowadzone dzięki wyprawom krzyżowym.

Dostawa dowozi przesyłkę w każdy zakątek Polski. To najlepsza kwiaciarnia w mieście, która w swoim asortymencie ma świeże kwiaty na każdą okazję. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Poczty Kwiatowej ®.

Wybierz miasto odbiorcy

Województwo: