Kwiaciarnia Mława

Produkty dostępne w miejscowości Kwiaciarnia Mława

Poczta Kwiatowa ® - Mława - Piękny bukiet, specjalne życzenia wypisane na bilecie, niespodzianka dla najbliższych – Poczta Kwiatowa ® jest w tym specjalistą. Mieszkańcy Mławy mogą zamówić niezwykłe bukiety kwiatów z dostawą w dowolne miejsce w kraju.

Mława leży na Północnym Mazowszu w pobliżu rzeki Mławki, niedaleko granicy z województwem warmińsko-mazurskim. Dla turystów odwiedzających to miasto proponujemy spacer po parku miejskim im. Dąbrowszczaków zwanym kiedyś “Salonem Mławy”. Park został założony w 1897 roku jako ogród spacerowy przy cerkwi prawosławnej. Można tam zobaczyć m.in. fontannę wykonaną w brązie, pomnik Józefa Piłsudskiego oraz dawną “popówkę”.

Obecnie “popówka” to przychodnia dziecięca, dlatego skoro mowa o zdrowiu. My przypomnimy właściwości lecznicze Róż. Cenny surowiec zielarski pozyskuje się m.in. z Róży pomarszczonej i Róży rdzawej. Zastosowanie tych roślin w lecznictwie znane było już Hipokratesowi. W średniowieczu na wzmocnienie organizmu osobom chorym podawano płatki Róży z miodem, lub gotowane na winie. Owoce i płatki kwiatów tych roślin są w znane w wielu krajach. W zachodniej Europie stosowano je przeciw szkorbutowi. Do dziś na wschodzie stosuje się je jako środek do higieny jamy ustnej, a także przy dolegliwościach przewodu pokarmowego.

Poczta Kwiatowa ® Mława - Zamów kwiaty w jednej z partnerskich kwiaciarni oznaczonych logiem Poczty Kwiatowej ® i sprawdź, jak wyglądają kompozycje prawdziwych ekspertów sztuki florystycznej.

Wybierz miasto odbiorcy

Województwo: