Kwiaciarnia Bochnia

Produkty dostępne w miejscowości Kwiaciarnia Bochnia

Poczta Kwiatowa ® - Bochnia - Piękne kwiaty, to upominek elegancki i stosowany na każdą okazję. Pokaż wdzięczność, złóż gratulacje, czy najlepsze życzenia, obdarowując kompozycjami stworzonymi przez florystów z Poczty Kwiatowej ®.

Bochnia może pochwalić się bardzo bogatą – bo długą – historią. Powstała już w XII wieku, a prawa miejskie otrzymała w 1253 roku. Działa tutaj wiele organizacji kulturalnych, a także sportowych. Istotną atrakcją dla wszystkich turystów jest kopalnia soli „Bochnia” - czynny, techniczny zabytek, ewenement na skalę Europy.

Stokrotka to śliczna roślina pochodząca z rodziny astrowatych. Widzimy ją na łąkach, trawnikach i ogródkach. A skąd wzięła się ich nazwa? Pochodzi ona od łacińskiego "Bellus", słowa oznaczającego “przystojny”. Z nazwą Stokrotka związane są legendy. Jedna z nich nawiązuje do mitologii. W Stokrotkę miała zamienić się pewna nimfa, uciekająca przed uczuciem boga Vermuna. Z kolei Egipska legenda opowiada, że pierwsza Stokrotka powstała z łez Maryi. Nieodłącznie Stokrotka związana jest z niewinnością i czystą miłością.

Poczta Kwiatowa ® - Bochnia - Dostarczamy kwiaty od wielu lat. Tysiące zadowolonych klientów i tony pięknych kwiatów.

Wybierz miasto odbiorcy

Województwo: